Kalite

 

KASSO Mühendislik, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi, TS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında TÜV akreditasyonlu belgeye sahip olup bu sistemleri tüm iş süreçlerinde başarıyla uygulamaya devam etmektedir.

 

 

KASSO, ürün ve hizmetlerinin müşteri gereksinimlerini sürekli olarak karşılamasını sağlamak ve sunduğu kaliteyi sürekli iyileştirmek için 2004 yılında sektöründe ISO 9001:2015 sertifikasını alan ilk şirket oldu. Müşterilerinin görüş ve düşüncelerine önem veren bir kurum olarak ISO 10002:2004 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi belgesine, ayrıca ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği belgelerine sahiptir. KASSO, Avrupa Normlarına uygun çelik yapılar ve alüminyum yapıların uygulamalarına dair ISO EN 1090 sertifikasına sahiptir.

KASSO, 2013 yılında Türk Standartları Enstitüsü’nden TSE belgesini almaya hak kazanmıştır.

KASSO, ürünlerinin Avrupa standartlarına uygun olduğunu ve Avrupa Birliği'nde serbestçe alınıp satılabileceğini belirten CE sertifikasına sahiptir.

KASSO 2017 yılında, Robotik Elektrostatik Toz Boya Kaplama Tesisi yatırımı ile Dünya çapında geçerliliğe sahip Alüminyum ve Alaşımlarının Kaplama Kalite sertifikaları Qualicoat ve Qualicoat Seaside’ı almaya hak kazanmıştır.Kalite Çevre İSG Politikamız

  • Amacımız, müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini eksiksiz karşılayarak müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlamaktır.
  • Hedefimiz, sektördeki yenilik ve teknolojik gelişmeleri aralıksız takip ederek, işgücü, ürün ve hizmette kaliteyi, tüm organizasyon için ortak bir kültür haline getirerek sürekli iyileştirmektir.
  • Başarımızın temelini; tüm çalışma arkadaşlarımızın daha fazla sorumluluk üstlenmesi ve etkin katılımını sağlayarak ortak bir kurum kültürü yaratmak oluşturmaktadır. Toplam kalite anlayışı doğrultusunda kalitemizi sürekli iyileştirmek hepimizin temel sorumluluğudur. Çalışanlarımız ISO 9001, 14001 ve TS 18001 (OHSAS) sistemlerine uyumlu ve destekleyici anlayışla görev yapmaktadırlar.
  • Yaşadığımız çevreyi ona zarar verebilecek her türlü etkenden korumamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bu amaçla çevreyi korumaya yönelik, yasal mevzuatlar çerçevesinde en uygun malzeme ve tekniklerin seçilmesi temel prensibimizdir.
  • İş güvenliği ve iş etiğinin gereklerini yerine getirmek, tehlike ve risklerimizi değerlendirerek yok etmek ya da kabul edilebilir seviyeye indirmek hedefimizdir.
  • Tüm bölümlerimizin, sürekli ve ortak çalışmasıyla yönetim sistemlerimizi günün değişen koşul ve beklentilerine uygun bir şekilde geliştirmekteyiz.