Kasso Mühendislik olarak, kurum içi eğitim serimiz kapsamında, çevresel etkilerimizden kaynaklanan kirliliğin önlenmesi ve çevrenin korunması için toplumsal bir farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilen Çevre Bilinci Eğitimi'mizi tamamladık.

Çevre Bilinci Eğitimi'mizi tamamladık.

Ocak 2022'de gerçekleştirdiğimiz "Soğuk Şekillendirilmiş Kaynaksız Kesme Açma Yöntemiyle Üretilmiş Kaymayı Önleyici Yürüme Yolu" faydalı model başvurumuzun tescillenmesi, Kasso Mühendislik olarak yenilikçi çözümlerimizin tanınması ve sektördeki öncü konumumuzun güçlenmesi adına önemli bir adımdır. Bu başarı, sürdürdüğümüz Ar-Ge çalışmalarının ve teknolojik gelişmelerin ürünüdür. Müşterilerimize daha güvenli, verimli ve çevre dostu çözümler sunma misyonumuz doğrultusunda, bu tescil bizleri daha da motive etmiş ve geleceğe yönelik inovasyon çabalarımızı artırmıştır.

Ocak 2022 “Soğuk Şekillendirilmiş Kaynaksız Kesme Açma Yöntemiyle Üretilmiş Kaymayı Önleyici Yürüme Yolu” (YP2019-00092- 2019/17493) faydalı model başvurumuz tescillendi.

 

“Yüzey İşleme Düzeneği” Faydalı Model başvurumuz Türk Patent ve Marka Kurumu, Patent Dairesi Başkanlığı tarafından tescil edildi.

Aralık 2021 “Yüzey İşleme Düzeneği” Faydalı Modeli Tescillendi

Eylül 2021'de Tuzla yerleşkemizde devreye aldığımız 2000 mm en kapasiteli Alüminyum Boy Kesim Hattı, Kasso Mühendislik olarak sürekli büyüyen ve gelişen üretim kapasitemizin bir göstergesi olarak önemli bir adımdır. Bu modern ve yüksek verimli ekipman, alüminyum işleme süreçlerimizi daha da optimize ederek müşterilerimize daha hızlı ve hassas hizmet sunmamıza olanak tanıyor. Yenilikçi teknolojilere yaptığımız yatırımlarla, üretim süreçlerimizi sürekli iyileştirmeyi ve en son endüstri standartlarına uygun ürünler sunmayı hedefliyoruz. Kasso Mühendislik olarak, kalitemiz ve müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımımızla sektördeki konumumuzu daha da güçlendirmeye devam ediyoruz.

Eylül 2021 Tuzla yerleşkemizde 2000 mm en kapasiteli Alüminyum Boy Kesim Hattımız devreye alındı.

Ağustos 2021'de başladığımız "Stretch Forming" adlı yeni makine tasarım projemiz, TÜBİTAK desteğiyle önemli bir kilometre taşı olarak kaydedildi. Kasso Mühendislik olarak, sürekli yenilik ve gelişim anlayışımızı destekleyen bu projede, en son teknolojiyi kullanarak öncü bir rol üstleniyoruz. TÜBİTAK'ın desteğiyle başlatılan bu proje, mühendislik yeteneklerimizi ve teknik bilgi birikimimizi daha da ileriye taşıyarak sektördeki liderliğimizi pekiştirmemize olanak sağlayacaktır. Müşterilerimize daha yüksek kalitede ve verimli çözümler sunma hedefimiz doğrultusunda, bu projenin başarılı bir şekilde tamamlanması için yoğun çaba harcıyoruz.

Ağustos 2021 Yeni makine tasarım projemiz “Stretch Forming” Tübitak desteği ile başladı.

 

Çatı ve Cephe dergisi tarafından düzenlenen Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri’nde KASSO Mühendislik, “KASSO Çok Yönlü Ankraj” tasarımı ile Yılın Çatı Sistem Birleşeni Ödülü’nü ve “KASSO Konsol” tasarımı ile de Yılın Cephe Sistem Birleşeni Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Nisan 2021 Yılın Çatı&Cephe Sistem Bileşeni Ödülü

 

2020 yılında inşaatı tamamlanan 41 projenin yer aldığı yıllıkta bu yıl 19 mimari, 11 iç mekan, 4 yeniden işlevlendirme + iç mekan, 3 kentsel tasarım, 3 peyzaj ve 1 geçici strüktür projesi yer alıyor. Türkiye Mimarlık Yıllığında 2020’de yer alan KASSO imzalı projeler is BASF İnovasyon Merkezi (TeCe Mimarlık), İyziPark (AAW Ahmet Alataş Workshop), FNN Sürdürülebilirlik Merkezi (Acararch).

Nisan 2021 Mimarlık Yıllığı 2020 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

 

Kasso Mühendislik, TSE COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme şartlarını yerine getirerek TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi almaya hak kazanmıştır.

Mart 2021 TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi

 

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK), Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) tarafından verilen Ar-Ge desteği ile gerçekleştirilen projemiz kapsamında hazırlanan “Bükme Prosesi Modeli ve Ardışık Tekrarlı Makina Tasarımı” makalesi METAL DÜNYASI DERGİSİ 332. sayısında yayımlandı.

Şubat 2021 Metal Dünyası Dergisinde Makalemiz Yayınlandı

 

İstanbul İlinde mesleki ve teknik eğitim okullarının, eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesi; sektörlerde ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünün Okul-Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli ile en üst düzeyde sağlanması amacı ile Samandıra Meslek Lisesi ve Tuzla Teknik Lisesi öğrencilerine staj imkanı sunuldu.

Aralık 2020 MEB-Sanayi İşbirliği

 

Önleyici ve hafifletici tedbirlere önem vurgusu ile tüm çalışanların katılımıyla COVID-19 Tedbirleri, Kişisel Koruyucu Ekipmanların Doğru Kullanım Eğitimi ve Bilgilendirme Semineri gerçekleştirildi.

 

Ekim 2020 COVID-19 Tedbirleri ve KKD Doğru Kullanım Eğitimi

 

2019 Mart ayında TEYDEB 1501 projesi kapsamında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK), Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) tarafından verilen Ar-Ge desteği almaya hak kazanan “Bükme Prosesi Modeli ve Ardışık Tekrarlı Makina Tasarımı” projemizi başarıyla tamamlamış bulunmaktayız.

Kasım 2020 Başarıyla tamamlanan Yeni AR-GE Projemiz

 

Yazgan Mimarlık tarafından tasarlanan Ruanda ve Doğu Afrika'nın en büyük kapalı spor salonu olan ve 2019 yılında inşaatı tamamlanan projemiz Kigali Arena'nın ENR (Engineering News Record)'de en iyi projelerden biri seçildiğini ve ödül kazandığını duyurmaktan onur duymaktayız.

 

 

 

Ağustos 2020 KASSO: Küresel Ödüllü Projelerin Tedarikçisi / Kigali Arena

 

Birleşik Krallık'ın Chartered Karayolları ve Ulaştırma Enstitüsü, Doha Metro'yu saygın Uluslararası Ödülü 2020 ile ödüllendirdi. Katar başkentinin son teknoloji sürücüsüz metro sistemi olan ve cephe kaplamaları tedarikçisi olduğumuz Doha Metrosu, CIHT'nin Uluslararası Ödülü 2020'yi kazandı.

Temmuz 2020 KASSO: Küresel Ödüllü Projelerin Tedarikçisi / Doha Metro Ağı

 

İşletme yetkilileri ve çalışanlarının ISO 14001'in tüm etkilerini anlatımı, etkin olarak uygulanması, yönetim sistemi performansı sürekli iyileştirilmesi, çevrenin önemi, çevre kirliliğinin sonuçları, atık çeşitleri ve mevzuat gereği sorumlulukları vurgulamak ve bu konuda bilincin oluşturularak kalıcı davranışların yerleşmesi amacıyla eğitim programı tamamlandı.

Haziran 2020 Çevre Yönetimi Bilinçlendirme Eğitimi

 

Scott Brownrigg, “İstanbul'da Karadeniz kıyısındaki yeşil alan sahasında Türk havayollarına aktarma merkezi olarak hizmet verecek dünyanın en büyük terminali. Yeni dış hatlar ve iç hatlar terminalinin yıllık 80 milyon yolcu kapasitesine hizmet etmesi ve ikinci bir terminal binası inşasına ihtiyaç duymadan önce kapasitesini yıllık 120 milyon yolcuya çıkarmak için uzak iskelelerin kullanımı yoluyla genişlemeye izin vermesi gerekiyordu. 2019'da faaliyete geçtikten sonra gerçekleşmesi muhtemel değişiklikleri karşılamak için tasarımda dikkatli önlemler alınması gerekiyordu.” diyor.

 

WAF Awards 2019 Shortlisted
İstanbul Havalimanı, World Architecture News Awards Shortlisted
İstanbul Havalimanı Terminali, Dünya’nın en büyük 'LEED Gold' sertifikalı binası

Mayıs 2020 Ödüllü İstanbul Havalimanı Projesi, Dünya Mimarlık Festivali 2019 Finalisti / Ulaşım

 

KASSO Mühendislik Kocaeli Üniversitesi Formula Student takımına, şasi üretiminde teknik destek verdi.
 
‘’2015 yılında Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde bir grup Makine Mühendisliği öğrencisi tarafından kurulmuş ve kısa sürede diğer bölümlerden üyeler kazanarak büyümüş bir Formula Student takımıdır. SAE tarafından organize edilen, 1981 yılından beri öğrencilerin Formula tipi yarış araçları tasarlayıp üreterek katıldıkları Dünya’nın önde gelen bir uluslararası mühendislik yarışmasıdır. Yarışmalara dünya çapında 400 den fazla üniversite takımı katılmakta ve hepsi de teoriyi pratiğe dönüştürme fırsatını kazanmaktadır.’’

 

KASSO Mühendislik’in de arasında yer aldığı sponsorlarının desteğini alarak 2020 İtalya yarışlarına katıldı.

Mart 2020 Kocaeli Üniversitesi-Kocaeli Formula Student Sponsorluğu

 

TS EN ISO 14731:2019 Standardı uyarınca kalite sistemlerinin ihtiyacı olan, özel süreç olarak tanımlanan kaynaklı imalat için koordinasyon işlerini yerine getirecek personelin bilgilendirilmesi sağlandı, bu kapsamda kaynak için kalite şartları (ISO 3834–1), Kaynak Yöntemleri, Kaynak Parametreleri, Kaynak Hataları (Kusurları), Kaynak Kabul Kriterleri, Tahribatsız Muayene, WPS ve PQR (WPAR) konuları işlendi.

Ocak 2020 ISO 14731 Kaynak Koordinasyon Personeli Eğitimi

 

Türkiye'nin en prestijli gayrimenkul platformu olarak kabul edilen ve RE360 Gayrimenkul Buluşması kapsamında düzenlenen "Sign of the City Awards" ödüllerinde “şehrin imzası” olarak seçilen projelerden biri, Ahmet Alataş Workshop (AAW) tarafından tasarlanan, genişletilmiş metal ikincil cephe imalatının tamamı Kasso Mühendislik tarafından üretilen yerli fintek şirketi iyzico’nun iyziPark/iyzico ofis projesi oldu.

 

İstanbul Altunizade'de dört bin metrekare büyüklüğündeki yeşil  bir yaşam alanı içerisinde yer alan dört bina olarak tasarlanan ve yapımı 4 yıl süren proje, verimliliği ve yaratıcılığı artıran geçirgen ve hafif yapının ekonomik şartlar içinde inşa edilmesinin mümkün olduğunu ortaya koyuyor. Cam, alüminyum ve çelik gibi geri dönüşümü mümkün malzemelerin ağırlıklı olarak yer aldığı yapıda, optimizasyon yöntemleri ile narin ve hafif taşıyıcı elemanlar kullanılarak çelik bir yapının tüm avantajlarına ulaşım sağlandı. İyziPark’taki tüm yapıların tamamı çelik taşıyıcı strüktür üzerine kurulmuş durumda.

 

Aralık 2019 İyziPark'a En İyi Mimari Tasarım Ödülü

 

Etkinlik, öğrencilerin bilim ve teknolojiye olan ilgilerini artırmak üzere, lise çağındaki gençlerin takım ruhunu, yardımlaşmayı ve sonuç yerine sürece odaklanarak, birlikte kazanmayı benimsemesidir. Öğrencilerden, belirlenen oyun ve kurallar dahilinde robotlarını yapmaları, aynı zamanda kendi iş planlarını oluşturup kaynak bularak sürdürülebilir bir takım oluşturması bekleniyor. Kasso Mühendislik, yarışmanın katılımcısı Pendik Bilim Sanat Lisesi’ne imalat sponsoru oldu.

Ekim 2019 FIRST Robotics Competition Etkinliği Takım Sponsoru: KASSO

 

Tedarikçisi olduğumuz Garanti BBVA Teknoloji Kampüsü Projesi, 2020 / 17. Türkiye Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri'nde Yapı Kategorisi'nde ve 2019 A+ Ödülleri'nde Ticari - Ofis - Orta Kat (5-15 Kat) kategorisinde Popüler Tercih Kazanan ödüle layık görüldü.

Temmuz 2019 Garanti BBVA Teknoloji Kampüsü için Ödüller