Etkinlik sponsoru olduğumuz 2 Kasım Çarşamba günü İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleştirilen LiveArch Mimari Söyleşi Zirvesi’ne SO? Mimarlık ve Fikriyat / Architecture And Ideas Kurucusu Oral Göktaş, Kontra Mimarlık Kurucusu İç Mimar Gülşah Cantaş, IND Kurucusu Arman Akdoğan ve Yat&Ürün Tasarımcısı Serdar Şişman Cihan Sevindik konuşmacı olarak katıldı.

Etkinlik sponsoru olduğumuz 2 Kasım Çarşamba günü İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleşti

Üyesi olduğumuz Saha İstanbul yönetiminde 25-28 Ekim 2022 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Türkiye’nin ve Türk savunma, güvenlik, havacılık ve uzay sanayiinin tanıtımına ve ihracat potansiyelinin artırılmasına katkı sağlamak hedefiyle yola çıkılan SAHA EXPO fuarına sektöre hizmet eden ürünlerimizle katılım sağladık.

SAHA iSTANBUL kümelenmesinin bir üyesi olarak SAHA EXPO fuarına katılım sağladık

İskandinav bölgesinin yapı ve inşaat sektörüne yönelik en büyük buluşma noktası "Nordbygg" 26-29 Nisan 2022 tarihlerinde İsveç'te yapı sektöründen ziyaretçileri bir araya getiren etkinliğe Kasso Mühendislik olarak katıldık.

Nordbygg fuarında yerimizi aldık

Sofya'da yerel ortağımızla birlikte sürdürülebilir iş, inşaat sektöründeki trendler, yüksek teknolojiler, yeni malzemeler ve geleceğe yönelik fikirlere odaklanan 22. Uluslararası Mimari Yapı Haftası'na katıldık.

Sofya Uluslararası Mimari Yapı Haftası'na katıldık

 

Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamında hazırlamış olduğumuz metal levhalara plastik şekil verme projemiz için hazırlamış olduğumuz bildirimizin sunumunu “ICENAS 2021 – Uluslararası Mühendislik, Doğa ve Uygulamalı Bilimler Konferansı” platformunda gerçekleştirdik. Ayrıca bildirimiz, Osmaniye Üniversitesi/Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi Dergipark’ta yayınlanmak üzere seçildi.

Kasım 2021 İCENAS 2021’de Sunumumuzu Gerçekleştirdik

 

Akdeniz Üniversitesi Mimarlık  Fakültesi Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen “Mimarlık, Planlama ve Tasarım Temel Alanı” çerçevesindeki Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin Lisans derslerine davetli konuşmacı olarak yer aldı.

Haziran 2021 Akdeniz Üniversitesi Seminer

 

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölüm Etkinliği’ne Mimaride Metal Kabuklar konusu ile davetli konuşmacı olrak katılım sağladı.

Ocak 2021 Marmara Üniversitesi Bölüm Etkinliği

 

Kayseri Erciyes Üniversitesi ile 2020-2021 Güz Dönemi Mimari Tasarım VIII dersi kapsamında “Yapı Kabuğunda Metal Malzeme Seçimleri” Online Konferansı gerçekleştirildi.

Kasım 2020 Kayseri Erciyes Üniversitesi- Yapı Kabuğunda Metal Malzeme Seçimleri Konferansı

 

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Endüstriyel Otomasyon teorik bilgilerini uygulamalı görmek üzere teknik gezi düzenlendi. Gözlem,soru-cevap öğrenim metot teknikleri kullanılarak yapılan teknik eğitim gezisinde öğrenciler için işlenilen konuların uygulamalı pekiştirilmesi, meslek tanıtımı ve yerinde işlenişi sağlandı.

Şubat 2020 Tuzla Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Eğitim Gezisi

 

Abdullah Gül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri, Kasso Mühendislik ve Binaa Stüdyo ile Mimari Tasarımda Cephe pratiği söyleşisi ve Kasso Mühendislik sponsorluğunda cephe prototipleme workshopunu gerçekleştirdi.

 

Aralık 2019 Abdullah Gül Üniversitesi - Mimari Tasarımda Cephe Pratiği

 

ARCHITECT@WORK'ün benzersiz ve yenilikçi sergi düzeni C4 -Creative Fo(u)r tarafından oluşturuldu. Kasso Mühendislik katılımcı olarak yer aldığı 4-5 Kasım 2019 tarihlerinde düzenlenen ilk kez düzenlenen ARCHITECT@WORK İstanbul etkinliğinde, katılımcılar ve ziyaretçiler arasında en uygun teması sağlamak için, ziyaretçiler tek tip stant birimlerinden geçen bir rota boyunca yönlendiriliyor.

Kasım 2019  ARCHITECT@WORK Istanbul

 

Avrasya Bölgesi'nin pencere, cephe sistemleri, cam ve kapı alanlarında lider olan Avrasya Pencere, Avrasya Cam ve Avrasya Kapı fuarları, yapı sektörünün en önemli 3 kolunu aynı çatı altında toplayarak sektörde faaliyet gösteren firmalar için yeni ticari bağlantılar sağlayan en önemli ticari etkinlik olarak  gerçekleşen 20. Avrasya Pencere Fuarı kapsamında Sayın Nevin Güneytok yöneticilğinde gerçekleştirilen “Metal Kabukların Mimariye Kattığı Fonksiyonellikler” Konferansı’nda  KASSO Mühendislik Genel Müdürü M. Sinan Kılıç ana konuşmacı olarak yer aldı.

 

Mart 2019 20. Avrasya Pencere Fuarı  / Metal Kabukların Mimariye Kattığı Fonksiyonellikler Konferansı

 

KASSO Mühendislik, Münih'te düzenlenen BAU mimarlık ve yapı malzemeleri fuarına katıldı.

Ocak 2019 BAU Münih