İkincil Cephe

Çift cidarlı cepheler diğer adıyla ikincil cephe sistemleri , çok katmanlı yapıya sahiptir. Katmanlar arasında yer alan boşluk, sıcaklık değişimlerine, rüzgara ve sese karşı yalıtım sağlar; hem yüksek hem de düşük sıcaklıklar için binanın ısıl verimliliğini artırmayı hedefler. Yarı opak/saydam cephe, termal-işitsel konfor ve iklimlendirme maliyetlerinde avantaj sağlar.

Cidarların arasında yer alan boşluk, soğuk havalarda ısı kaybına karşı bir bariyer görevi görerek iç mekan ısıtma sistemlerine olan ihtiyacı azaltırken; sıcak havalarda ise, binanın dış yüzeyini havalandırararak soğutma ihtiyacını azaltır. Sıcak ve soğuk hava yoğunluğundaki farklılıkların neden olduğu dairesel bir hareket ile sirküle olarak "baca etkisi" sağlanır.

İkincil cephe sistemleri metal cephelerin birleştirilmesinde hafif çelik yapı ve nitelikli bağlantı konsolları kullanılmaktadır. Bu tip yapılarda KASSO ürünlerinden en çok tercih edilenler, üç boyutlu yüzeylere sahip genişletilmiş-delikli metaller metaller ve patentli konsol çözümleridir.


Öne çıkan özellikler:

  • Soğutma ve ısıtma maliyetlerini azaltma

  • Doğal ışıktan faydalanma

  • Isı ve akustik izolasyon

  • Doğal havalandırma

  • Katma değerli benzersiz tasarım

İkincil Cephe

Cephe Detay Çözümleri

KASSO genişletilmiş, delikli ve desen kesim metallerin cephe sistemine - yapıya ankraj ile sabitlenmiş kutu profillere çeşitli ara elemanlarla montajlandığı detay çözümleri mevcuttur. KASSO metal paneller farklı yapı ve konstrüksiyon sistemlerine entegre edilebildiği gibi, teknik ekibimiz aynı zamanda müşterilerimiz için projeye özel çözümler geliştirebilmekte olup, çerçeve / büküm / bağlantı tipi çeşitliliği ile özgün detay çözümleri sunmaktadır.

Contact
Cephe Detay Çözümleri